Облік диких звірів завершився у мисливській дільниці Конотопського надлісництва філії «Північний лісовий офіс» Державного підприємства «Ліси України».
Взимку в мисливських угіддях традиційно відбувається облік диких тварин. Це дуже важлива й відповідальна робота, яка допомагає оцінити чисельність диких тварин та їх поширення на території дільниць. Більше того, це своєрідний підсумок річної роботи мисливської дільниці.
У лютому облік диких звірів завершили у Мисливській дільниці Конотопського надлісництва філії «Північний лісовий офіс» ДП «Ліси України». Цю мисливську дільницю з 2011 року очолює досвідчений і вмілий керівник Микола Анатолійович Голуб. Він і розповів, що площа дільниці чималенька: 81 тисяча гектарів мисливських угідь, з них — 48 тисяч лісових угідь, а решта — водно-болотні та польові.
Доглядають за звірами та підвозять корми — старший єгер Олександр Жадан та єгері В'ячеслав Кожухарь й Анатолій Забіяка.
До речі, працівники дільниці не тільки дбають про те, щоб звірі не були голодними взимку, а ще й намагаються запобігати поширенню небезпечної хвороби — сказу. Для цього регулюють чисельність вовків та лисиць.
У Мисливській дільниці Конотопського надлісництва філії «Північний лісовий офіс» ДП «Ліси України» вже підбили підсумки обліку диких тварин: чисельність зубрів — 68, лосів — 44, оленів благородних — 170, кабанів — 210, косуль — 600. А нещодавно до мисливської дільниці із мисливського господарства, що у Київській області (Залісся), завезли для розведення ланей. Нині їх 8 голів.
Але особлива гордість не тільки мисливської дільниці, а й всієї Сумщини загалом — це зубри. Їх історія в цій місцевості сягає 1982 року. На території мисливської дільниці навіть є водойма для напування зубрів. Це озеро площею 1.5 гектара. Особливість його в цілодобовій роботі аератора, який постійно подає кисень, завдяки чому водойма не замерзає. Тому на озері зимують качки, гуси й лебеді.
До речі, в Україні зубри є лише на Сумщині, Вінниччині та Закарпатті.
Микола Голуб розповів, що проводити облік диких звірів було непросто. Бо війна, яка, на жаль, досі відбувається в Україні, впливає також і на тваринний світ. Вибухи й часті прольоти «шахедів» порушують звичну лісову тишу, впливають на популяцію тварин та їхнє існування загалом. Через неспокій тварини постійно мігрують, саме тому їх було важко рахувати й фотографувати.
Проте нині випало чимало снігу, що допомогло у справі обліку тварин. Адже вони залишили свої «автографи», тобто відбитки копит або лап на снігу.
Окрім цього способу підрахунку тварин використовували й найбільш перевірений спосіб — фотопастки. Саме завдяки фотопасткам можна достовірно порахувати, яка кількість тварин підходила до годівниць.
Микола Олексієнко, фото автора